ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

כפירה – נמרוד הראל

4 בנובמבר 2012 גדי איידלהייט

ספרו החדש (והראשון) של נמרוד הראל הינו ספר פנטזיה רחב יריעה. נמרוד הראל, אומן חושים ואשליות יוצר כמיטב מסורת הפנטזיה, עולם רחב היקפים, שכל האלמנטים הדרושים בז’אנר נמצאים בו. גם בספר כפירה אנו מוצאים ממלכות קסומות, סכסוכי גבולות, שליטים בעלי כוחות כמעט בלתי מוגבלים, צמיתים פשוטים, קסמים וכשפים, והרבה הרבה הרבה דם.
ספרי הפנטזיה בוראים עולמות ולסיפורים אמנם יש התחלה וסוף אולם האמצע רחב מאד. מכל דמות משנית אפשר להתפרש לעלילה נוספת וכמובן ניתן ללכת אחורה וקדימה גם בזמן. לא פלא שספרי פנטזיה מתפתחים לרוב לטרילוגיות פנטזיה וגם אז הטרילוגיות באות בכרכים והעולם עצמו ממשיך וממשיך להנאת המעריצים.
אי אפשר לדעת אם לספר יהיו המשכים, אבל הדבר אפשרי, כל דמות חדשה מתוארת בקצרה ואפשר להמשיך את הסיפורים עוד ועוד, אולם הסיפור עצמו מתקדם בקצב טוב מאד, את המונחים השייכים לעולם הלרמון לומדים מהר (ואם לא, אפשר להיעזר במפתח שבסוף הספר) וחובבי הז’אנר יהנו מהספר מאד.
כמצופה מאומן אשליות, תחום הדמיון תופס מקום נרחב בסיפור הפנטזיה והאנשים החזקים ביותר, הם הדמיינים, כאלו היכולים לשנות ולברוא מציאות בכח הדמיון בלבד (כדוגמת אותן אשליות שנמרוד הראל מתמחה בהן), אבל גם מקומם של הלוחמים הרגילים לא נפקד ואפילו אלו הנראים כחלשים ביותר מגלים בתוכם כוחות שלא ידעו על קיומם.
בספר זיקות רבות למסורת היהודית, אחד מהזוגות הוא מאיה ואבטליון, ארון הקודש, ספירת השבעים ועוד אלו מושגים הלקוחים או מזכירים מושגים דומים ביהדות. שם הספר גם מרמז על כך שיש אל, אמיתי או שקרי, שיש המאמינים בו ויש הכופרים בו. הספר גם מציג שאלה על כיצד אנשים הופכים את עצמם לאל ומתי הם עצמם מתחילים להאמין בכך.  למרות כל השימוש במושגים אלו והעלאת השאלות, כל נסיון לקשר בין הפנטזיה למציאות הוא על אחריותו הבלעדית של הקורא

כפירה נמרוד הראל

כפירה – נמרוד הראל

כפירה
נמרוד הראל
הוצאת אסטרולוג ומשכל

2 Comments

 • בני שקד 23 בדצמבר 2012 at 17:09

  הספר מדהים ומיוחד, בספר אחד נתן נמרוד תשובה לגוש השמאל לאוהבי המלחמות ולחרדים
  האם יש/עתיד להיות ספר המשך
  אני אהבתי את אשר קראתי
  בהצלחה בהמשך
  בני

 • אורי 30 בינואר 2013 at 22:46

  כתבתי ביקורת על הספר באתר גיבור תרבות :

  http://www.gibor-tarbut.co.il/items_show_1523.html

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *