ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

לבד בתיאטרון המוות

26 ביוני 2015 גדי איידלהייט

אני לא קורא הרבה ספרי מתח. אמנם הקריאה מהנה אבל לאחר גמר הקריאה אני לרוב נשאר בדיוק כפי שהתחלתי. בלי שום ידע או תובנות חדשים. מפעם לפעם, כמו למשל אחרי ספר עיון של פילוסוף צרפתי מאמצע המאה הקודמת, דווקא מתחשק משהו קליל לקרוא במצב של טיסה מהירה (או בטיסה בפועל) בלי לאמץ את הנוירונים. ואם כבר אז לקחת ספר שכבר קיבל כמה המלצות. הספר הזה מתייחס באופן מובהק לז’אנר שאותו נכנה ג’יימס בונד. סוכן כל יכול במרדף אחר נבל, גם הוא כל יכול, עד הסוף המר (לאחד מהם או לכל העולם כולו). טיסות על רחבי חצי גלובוס. טכנולוגיה במיטבה. הרבה מזל וחוסר מזל, בחורות יפות ואווירת נכאים בבית הלבן.

קצת יותר על העלילה או לפחות על תחילתה. סקוט, סוכן על בעברו מנסה לפתוח חיים חדשים, וכמובן מגלה שהישנים רודפים אותו. בינתיים, זרעי שינאה אינסופיים נובטים אצל צעיר סעודי והם יגדלו ללא שום מעצורים. באמצע, עלילת משנה על רצח מושלם וחסר עקבות. יותר לא נפרט. הספר כתוב מצוין וקריא מאד. הסופר משתמש בטכניקת הפרקים הקצרים, זו שגומרת לך לקרוא כל פעם רק עוד פרק ולגלות שנשארת ער הרבה יותר מדי זמן. מאחר וסוג הספרים הזה לרוב נגמר טוב, השאלה היא לא מה יקרה, אלא איך זה יקרה ומי ימות בדרך ופיתולי העלילה המרובים מצליחים להחזיק, אפילו שהספר ארוך למדי. לדעתי, אין סיבה להאריך סיפור כזה על 700 עמודים והיה אפשר להסתפק במחצית מכך ולוותר על כמה פיתולי עלילה. הסופר הוא בעצם תסריטאי ומצאתי שהספר הזכיר לי מאד ספרים אחרים. את ג’יימס בונד כבר אמרנו, את סדרת הספרטן (ראו סקירה על הספר מגידו) אבל יותר מכולם עונה מהעונות הראשונות של 24, אלו שהתעסקו רק באקשן ולא ניסו להכניס שאלות מוסריות כלשהן לסיפור. אקשן נטו. מומלץ לאוהבי הז’אנר.

לבד בתיאטרון המוות - כריכת הספר

לבד בתיאטרון המוות

לבד בתיאטרון המוות
טרי הייז
מאנגלית: שמעון בוזגלו
ספרי עליית הגג 2015 (במקור 2014)

מגב הספר

בניו יורק, גופת אישה נמצאה במלון עלוב. לאחר כמה ימים באמבט חומצה, בלי שיניים, בלי טביעות אצבעות, הגופה כבר לא ניתנת לזיהוי. זהו רצח על פי ספר, ואת הספר הזה כתבתי אני.
בערב הסעודית, נער ממהר אל כיכר העיר, שם מתאסף ההמון לחזות בעריפת הראש של אביו.
באפגניסטן, על פסגת הר נידח, רופא צעיר עורך ניסוי מחריד. הניסוי מצליח.
בפריס, החיים יפים. רוב הזמן.
בעזה, טיל מחטיא את המטרה.
בטורקיה, בבּודְרום היפה והשלווה, קצינת משטרה מקומית חייבת לטפל באורח סקרן.

בין כל המקומות האלה עובר רק שביל אחד. ורק אני יכול ללכת בו.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *