ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

שליחות חשאית מבצע ברלין

18 ביוני 2016 גדי איידלהייט

מאחר ואמינות היא ערך חשוב בעיני אקדים ואומר שאת דנה אלעזר-הלוי לא הכרתי כלל לפני צאת הספר הראשון בסדרת שליחות קטלנית (מבצע מנהטן), אולם לאחר שקצת פטפטנו בפייסבוק התבררו לנו העובדות הבאות:

  • דנה ואני שירתנו באותה יחידה, אם כי בשנים אחרות
  • לבן הצעיר של דנה קוראים גדי
  • כולנו אוהדים של באיירן מינכן (וזה דווקא התברר בערב בו הם הפסידו והודחו מהצ’מפיונס…)

לאור כל האמור לעיל, הריני מוסר מודעה כי גם אם דנה (אחרי כל מה שכתבתי למעלה, ברור שעברנו לשמות פרטיים) הייתה כותבת את ספר הטלפונים, כנראה שהיא הייתה מקבלת ממני סקירה חיובית. עד כאן.

הספר השני בסדרה מראה שדנה  הצליחה להיכנס למשבצת ספרי הרפתקאות “הילדים מצילים את העולם”, סדרות שזכו להצלחה ומזכירות למשל את סדרת החמישייה הסודית. הספר השני לא נופל מהראשון. טרוריסט מסתורי מבצע פיגועי ראווה וכוחות הביטחון חסרי אונים. אמנם הפעם לא פונים לילדים שיעזרו, אבל הם מחליטים לארגן מבצע משלהם. כצפוי, ולא יהיה בזה ספויילר, בעוד שהמבוגרים רבי המשאבים לא מצליחים ממש לעשות משהו, דווקא הרעיון המופרך וחסר הסיכוי של הילדים מתגלה כמניב תוצאות, אולם, וגם זה לא סוד גדול, המבצע יהיה מסוכן מאד. עד כאן פרטי הז’אנר והקסם של הספר הוא בכך שהוא פשוט מכיל את כל המרכיבים במינון ובסדר הנכון.

הספר הגיע אלי ביום שישי ועוד בטרם הספקתי לבחון את ההקדשה הנאה שדנה רשמה לי, הספר נחטף, פשוטו כמשמעו, בידי יואב שתבע עליו בעלות והחליט שהוא קורא אותו ראשון. לאחר כמה ריצות בבית התעייפתי ונכנעתי. יואב סיים את הספר עד מוצאי שבת ואילו אני רק קראתי פרק טעימה אבל החלטתי לדחות את קריאת הספר לביקור בברלין, כי מה יותר נחמד מאשר לקרוא ספר במקום ההתרחשות שלו?

מבצע ברלין בברלין

מבצע ברלין בברלין

מבצע ברלין בברלין

מבצע ברלין בברלין

לקרוא את מבצע ברלין בברלין

לקרוא את מבצע ברלין בברלין

ובכל זאת, הערה קטנה. אם הספר מתרחש בברלין, היה אפשר להכניס מעט יותר ברלין, אפילו בספר לילדים. שער ברנדנבורג מוזכר, שדה התעופה טיגל והרכבת התחתית וגם הבונקר של היטלר בהערת אגב (למרות שלא הייתי נותן לשום ילד בן 13 לקרוא את הספר “14 הימים האחרונים בבונקר של היטלר”), אבל היה אפשר מעט יותר. אציין כי בעיקר הצטערתי שלא הוזכרו אבני ההתקלות (שטולפרשטיין) המצויות בכל רחבי ברלין, גרמניה ואירופה אולם יש לייחס צער זה לעובדת היותי בנסיעה משפחתית לברלין לטקס הצבת אבני זיכרון אלו לסבא וסבתא רבא שלי.

אז אולי את ברלין הילדים לא ממש יכירו מהספר (משום מה הרגשתי שמנהטן מתוארת קצת יותר), אבל מהקריאה הם יהנו. הסדרה ממשיכה וההרפתקה הבאה תהיה בקהיר. מאחר ואני בספק שלשם אצליח להגיע בקרוב, נקווה לספוג מעט מהעיר גם דרך הספר.

נ.ב. – בכל מיני סקירות ראיתי שכתוב הילדים התלהבו, הילדים מחכים לספר הבא וכו’. אל תאמינו. כלומר זה נכון, אבל גם ההורים – המבקרים – מחכים לספר הבא…

כריכת הספר מבצע ברלין

מבצע ברלין

מבצע ברלין
דנה אלעזר הלוי
אחוזת בית וידיעות ספרים 2016

מגב הספר

שנת הלימודים נפתחה, וגיא, נועם ורועי כבר בכיתה ט’. הם מנסים להתרגל שוב לשגרת בית הספר אחרי אירועי הקיץ האחרון במנהטן –הקיץ שבו פרצו למחשב של טרוריסט בינלאומי ומנעו פיגוע בקנה מידה אדיר יחד עם חנן שומרוני, איש “המוסד” שגייס אותם למשימה הסודית. ברור להם שהרפתקאות הריגול שלהם באו אל סופן. הרי המוסד לא מפעיל ילדים, ומה הסיכוי שחנן יזדקק שוב דווקא לעזרתם?

אבל אז מתגלה סוד אפל בעברהּ של נועם, ובמקביל מדווחים בחדשות על פעולות מחרידות של ארגון ניאו-נאצי בגרמניה. שלושת הילדים מארחים ילדה גרמנייה שיש לה קצה חוט שיכול להוביל ישירות אל ראש הארגון, והם מחליטים סופית: הם יֵצאו לברלין למבצע חשאי משלהם.

גם חנן שומרוני, ואיתו שאר אנשי המוסד ואנשי השירות החשאי הגרמני, מנסים לפעול ללכידת מנהיג הארגון הניאו-נאצי. אבל המנהיג נעלם ולאף אחד אין מושג איך להתחיל לחפש אותו. כלומר, לאף אחד חוץ מלילדים…

מבצע ברלין, הספר השני בסדרת שליחות חשאית מאת דנה אלעזר-הלוי, מביא את שלישיית המרגלים הצעירים לשיאים חדשים של מתח, תעוזה וסכנה. בתוך עולם מלא אכזריות וטירוף הם

מגלים את כוחן של חברויות חדשות ולומדים להכיר טוב יותר את עצמם.

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *